Wyniki wyborów do
,,Alternatywnego Sejmu Polek i Polaków''
20 maj 2012 roku
Platforma Obywatelska …...................... - 1 głos ….... 4,2%
Prawo i Sprawiedliwość …..................... - 7 głosów . 29,2%
Ruch Palikota …..................................... - 1 głos ….... 4,2%
Polskie Stronnictwo Ludowe ….............. - 1 głos ….... 4,2%
Sojusz Lewicy Demokratycznej …......... - 1 głos …..... 4,2%
Solidarna Polska …................................ - 2 głosy ….... 8,3%
Ruch Suwerenność Narodu Polskiego … - 6 głosów ... 25,0%
Towarzystwo Kulturalne – Endecja …... - 5 głosów ... 20,8%
Platforma Obywatelska – 1 głos
lista nr 01
001. Adamczak Małgorzata
002. Arkit Tadeusz
003. Arłukowicz Bartosz
004. Arndt Paweł
005. Augustyn Urszula
006. Aziewicz Tadeusz
007. Biernacki Marek
008. Biernat Andrzej
009. Blanik Leszek
010. Bobowska Joanna
011. Borowczak Jerzy
012. Borowiak Łukasz
013. Brejza Krzysztof
014. Brzezinka Jacek
015. Bublewicz Beata
016. Budka Borys
017. Budnik Jerzy
018. Bukiewicz Bożenna
019. Buła Andrzej
020. Butryn Renata
021. Charłampowicz Jarosław
022. Cichoń Janusz
023. Cieśliński Piotr
024. Cycoń Marian
025. Czaplicka Barbara
026. Czechyra Czesław
027. Czernow Zofia
028. Czerwiński Andrzej
029. Dąbrowska Alicja
030. Drozd Ewa
031. Dunin Artur
032. Durka Zenon
033. Dzięcioł Janusz
034. Dzikowski Waldy
035. Fabisiak Joanna
036. Fedorowicz Jerzy
037. Fiedler Arkady
038. Gadowski Krzysztof
039. Gałażewski Andrzej
040. Gapińska Elżbieta
041. Gawłowski Stanisław
042. Gądek Lidia
043. Gąsior-Marek Magdalena
044. Gelert Elżbieta
045. Gierada Artur
046. Gluza Czesław
047. Głogowski Tomasz
048. Godson John Abraham
049. Gowin Jarosław
050. Grabarczyk Cezary
051. Grad Aleksander
052. Grad Mariusz
053. Graś Paweł
054. Grupiński Rafał
055. Gut-Mostowy Andrzej
056. Guzowska Iwona
057. Halicki Andrzej
058. Hall Katarzyna
059. Hanajczyk Agnieszka
060. Hok Marek
061. Hoppe Teresa
062. Huskowski Stanisław
063. Janyska Maria Małgorzata
064. Jarmuziewicz Tadeusz
065. Jaros Michał
066. Jastrzębski Leszek
067. Kaczor Roman
068. Kamińska Bożena
069. Kania Andrzej
070. Karpiński Włodzimierz
071. Katulski Jarosław
072. Kaźmierczak Jan
073. Kidawa-Błońska Małgorzata
074. Kierwiński Marcin
075. Kluzik-Rostkowska Joanna
076. Kłosin Krystyna
077. Kochan Magdalena
078. Kolenda-Łabuś Brygida
079. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka
080. Kołodziej Ewa
081. Konwiński Zbigniew
082. Kopacz Ewa
083. Kopaczewska Domicela
084. Korzeniowski Leszek
085. Kosecki Roman Jacek
086. Kowalski Sławomir
087. Kozaczyński Jacek
088. Kozdroń Jerzy
089. Kozłowska-Rajewicz Agnieszka
090. Kozłowska Iwona
091. Koźlakiewicz Mirosław
092. Krajewska Ligia
093. Kropiwnicki Robert
094. Krząkała Marek
095. Kucharski Cezary
096. Kudrycka Barbara
097. Kulesza Tomasz
098. Kwiatkowski Krzysztof
099. Lamczyk Stanisław
100. Lassota Józef
101. Lenz Tomasz
102. Leszczyna Izabela
103. Litwiński Arkadiusz
104. Łapiński Marek
105. Ławrynowicz Zofia
106. Małecka-Libera Beata
107. Marczułajtis-Walczak Jagna
108. Matusik-Lipiec Katarzyna
109. Mężydło Antoni
110. Miller Rajmund
111. Miodowicz Konstanty
112. Mroczek Czesław …...................................... 1 głos
113. Mrzygłocka Izabela Katarzyna
114. Mucha Joanna
115. Munyama Killion
116. Nemś Anna
117. Neumann Sławomir
118. Niedziela Dorota
119. Niemczyk Małgorzata
120. Niesiołowski Stefan
121. Nowak Sławomir
122. Nowak Tomasz Piotr
123. Nykiel Mirosława
124. Okła-Drewnowicz Marzena
125. Okrągły Janina
126. Olechowska Alicja
127. Olszewski Paweł
128. Orzechowski Andrzej
129. Orzechowski Maciej
130. Oświęcimski Konstanty
131. Pacelt Zbigniew
132. Pahl Witold
133. Papke Paweł
134. Pępek Małgorzata
135. Piechota Sławomir Jan
136. Pierzchała Elżbieta Apolonia
137. Pietraszewska Danuta
138. Pietrzczyk Lucjan Marek
139. Pięta Jarosław
140. Piotrowska Teresa
141. Pitera Julia
142. Plocke Kazimierz
143. Plura Marek
144. Pluta Mirosław
145. Pomaska Agnieszka
146. Poślednia Krystyna
147. Raczkowski Damian
148. Radziszewska Elżbieta
149. Raniewicz Grzegorz
150. Raś Ireneusz
151. Rosati Dariusz
152. Rozpondek Halina
153. Rutkowska Dorota
154. Rutnicki Jakub
155. Rynasiewicz Zbigniew
156. Rząsa Marek
157. Saługa Wojciech
158. Schetyna Grzegorz
159. Sibińska Krystyna
160. Siedlaczek Henryk
161. Sikorski Radosław
162. Skowrońska Krystyna
163. Sławiak Bożena
164. Sługocki Waldemar
165. Smolarz Tomasz
166. Staroń Lidia
167. Suchowiejko Wiesław
168. Suski Paweł
169. Sycz Miron
170. Szczerba Michał
171. Szejnfeld Adam
172. Sztolcman Grzegorz
173. Szulc Jakub
174. Szumilas Krystyna
175. Szydłowska Bożena
176. Szymański Tomasz
177. Śledzińska-Katarasińska Iwona
178. Święcicki Marcin
179. Tomański Piotr
180. Tomczak Jacek
181. Tomczyk Cezary
182. Tomczykiewicz Tomasz
183. Trybuś Aleksandra
184. Tusk Donald
185. Tyszkiewicz Robert
186. Van der Coghen Piotr
187. Vincent-Rostowski Jan
188. Wardzała Robert
189. Wielichowska Monika
190. Witczak Mariusz
191. Witkowski Radosław
192. Wojnarowski Norbert
193. Wojtkowski Marek
194. Wolak Ewa
195. Wójcik Marek
196. Zakrzewska Jadwiga
197. Zaremba Renata
198. Zawadzki Ryszard
199. Zdrojewski Bogdan
200. Zieliński Maciej
201. Ziemniak Wojciech
202. Ziętek Jerzy
203. Żalek Jacek
204. Żmijan Stanisław
205. Żmuda-Trzebiatowska Ewa
206. Żyliński Adam
Prawo i Sprawiedliwość – 7 głosów
lista nr 02
001. Abramowicz Adam …............................................... 1 głos
002. Adamczyk Andrzej
003. Andzel Waldemar …................................................... 1 głos
004. Arciszewska-Mielewczyk Dorota
005. Ardanowski Jan Krzysztof
006. Arent Iwona Ewa
007. Ast Marek
008. Babalski Zbigniew
009. Babinetz Piotr
010. Bartuś Barbara
011. Bąk Dariusz
012. Bernacki Włodzimierz
013. Bętkowski Andrzej
014. Błaszczak Mariusz
015. Brudziński Joachim
016. Bubula Barbara
017. Chmielowiec Zbigniew
018. Czarnecki Witold
019. Czartoryski Arkadiusz
020. Czesak Edward
021. Dobrzyński Leszek
022. Dolata Zbigniew
023. Duda Andrzej
024. Dziedziczak Jan
025. Dziuba Tadeusz
026. Falfus Jacek
027. Fotyga Anna
028. Girzyński Zbigniew
029. Giżyński Szymon
030. Gołojuch Kazimierz
031. Gosiewska Małgorzata
032. Górski Artur
033. Górski Tomasz
034. Hoc Czesław
035. Hofman Adam
036. Hrynkiewicz Józefa
037. Jach Michał
038. Jackiewicz Dawid
039. Janczyk Wiesław Stanisław
040. Jasiński Wojciech
041. Jaworski Andrzej
042. Jurgiel Krzysztof
043. Kaczmarek Tomasz
044. Kaczyński Jarosław ….............................................. 3 głosy
045. Kamiński Mariusz
046. Kamiński Mariusz Antoni
047. Kloc Izabela
048. Kłosowski Sławomir
049. Kołakowski Lech
050. Kołakowski Robert
051. Kowalczyk Henryk
052. Kraczkowski Maks
053. Krasulski Leonard
054. Kruk Elżbieta
055. Kuchciński Marek
056. Kuźmiuk Zbigniew
057. Kwiatkowski Adam
058. Latos Tomasz
059. Lipiec Krzysztof
060. Lipiński Adam
061. Łatas Marek
062. Łopiński Maciej
063. Machałek Marzena
064. Macierewicz Antoni
065. Malik Ewa
066. Małecki Maciej
067. Masłowska Gabriela
068. Mastalerek Marcin
069. Materna Jerzy
070. Matusiak Grzegorz
071. Matuszewski Marek
072. Mazurek Beata
073. Michałkiewicz Krzysztof
074. Moskal Kazimierz
075. Naimski Piotr
076. Nowak Maria
077. Opioła Marek
078. Osuch Jacek
079. Ożóg Stanisław
080. Paluch Anna
081. Pawłowicz Krystyna
082. Piecha Bolesław Grzegorz
083. Pięta Stanisław
084. Piontkowski Dariusz
085. Piotrowicz Stanisław
086. Polaczek Jerzy
087. Polak Marek
088. Polak Piotr
089. Popiołek Krzysztof
090. Pyzik Piotr
091. Rafalska Elżbieta
092. Rogacki Adam
093. Rusiecki Jarosław
094. Rzońca Bogdan
095. Sadurska Małgorzata
096. Sasin Jacek
097. Schreiber Grzegorz
098. Seliga Dariusz
099. Sellin Jarosław
100. Sobecka Anna Elżbieta
101. Sprawka Lech
102. Strzałkowski Stefan
103. Suski Marek
104. Szałamacha Paweł
105. Szarama Wojciech
106. Szczerski Krzysztof
107. Szczypińska Jolanta
108. Szlachta Andrzej
109. Szmit Jerzy
110. Szwed Stanisław
111. Szydło Beata
112. Szyszko Jan
113. Śniadek Janusz
114. Świat Jacek
115. Tchórzewski Krzysztof
116. Telus Robert
117. Terlecki Ryszard
118. Tobiszowski Grzegorz
119. Tomaszewski Jan
120. Ujazdowski Kazimierz Michał
121. Warzecha Jan
122. Waszczykowski Witold
123. Wipler Przemysław …....................................... 1 głos
124. Wiśniewska Jadwiga
125. Witek Elżbieta
126. Witko Marcin
127. Wojtkiewicz Michał
128. Woźniak Grzegorz Adam
129. Zalewska Anna
130. Zawiślak Sławomir
131. Zbonikowski Łukasz
132. Zieliński Jarosław
133. Złotowski Kosma
134. Zuba Maria
135. Zubowski Wojciech
136. Żyżyński Jerzy …................................................ 1 głos
Ruch Palikota – 1 głos
lista nr 03
001. Banaszak Maciej
002. Bauć Piotr Paweł
003. Biedroń Robert
004. Bodio Bartłomiej
005. Borkowski Jerzy
006. Bramora Artur
007. Cedzyński Jan
008. Chmielowski Piotr
009. Dębski Artur
010. Domaracki Marek
011. Dziadzio Dariusz Cezar
012. Elsner Wincenty
013. Gibała Łukasz
014. Górczyński Artur
015. Grodzka Anna
016. Kabaciński Michał
017. Kępiński Adam
018. Klepacz Witold
019. Kłosowski Krzysztof
020. Kmiecik Henryk
021. Kopyciński Sławomir
022. Kotliński Roman
023. Krupa Łukasz
024. Kwiatkowski Jacek
025. Lewandowski Andrzej
026. Makowski Tomasz
027. Marcinkiewicz Małgorzata
028. Mroczek Maciej
029. Najder Jacek
030. Nowicka Wanda
031. Pacholski Michał Tomasz
032. Palikot Janusz …....................................... 1 głos
033. Penkalski Wojciech
034. Piątak Andrzej
035. Popiołek Zofia
036. Poznański Marek
037. Rozenek Andrzej
038. Rybakowicz Adam
039. Ryfiński Armand Kamil
040. Sajak Paweł
041. Stolarski Marek
042. Szymiec-Raczyńska Halina
043. Wydrzyński Maciej
Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 głos
lista nr 04
001. Borawski Edmund
002. Borkowski Krzysztof
003. Bury Jan
004. Gos Marek …................................ 1 głos
005. Górczyński Jarosław
006. Grzeszczak Eugeniusz Tomasz
007. Kalemba Stanisław
008. Kasprzak Mieczysław
009. Kłopotek Eugeniusz
010. Łopata Jan
011. Łuczak Mieczysław Marcin
012. Maliszewski Mirosław
013. Ozga Krystyna
014. Pawlak Mirosław
015. Pawlak Waldemar
016. Piechociński Janusz
017. Racki Józef
018. Sawicki Marek
019. Smolarz Henryk
020. Sosnowski Zbigniew
021. Stefaniuk Franciszek Jerzy
022. Sztorc Andrzej
023. Tokarska Genowefa
024. Walkowski Piotr
025. Włodkowski Zbigniew
026. Zgorzelski Piotr
027. Zych Józef
028. Żelichowski Stanisław
Sojusz Lewicy Demokratycznej – 1 głos
lista nr 05
001. Ajchler Romuald
002. Aleksandrzak Leszek
003. Balt Marek
004. Bańkowska Anna
005. Czerniak Jacek
006. Czykwin Eugeniusz
007. Garbowski Tomasz
008. Iwiński Tadeusz
009. Joński Dariusz
010. Kalisz Ryszard
011. Kamiński Tomasz
012. Łybacka Krystyna
013. Matuszczak Zbigniew
014. Miller Leszek …......................... 1 głos
015. Napieralski Grzegorz
016. Olejniczak Cezary
017. Ostrowski Artur
018. Prządka Stanisława
019. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata
020. Tomaszewski Tadeusz
021. Wenderlich Jerzy
022. Wontor Bogusław
023. Wziątek Stanisław
024. Zaborowski Zbyszek
025. Zbrzyzny Ryszard
Solidarna Polska – 2 głosy
lista nr 06
001. Bogucki Jacek
002. Dąbrowski Andrzej
003. Dera Andrzej
004. Dorn Ludwik
005. Golba Mieczysław
006. Górski Tomasz
007. Jaki Patryk
008. Jędrysek Mariusz Orion
009. Kempa Beata ….......................... 2 głosy
010. Kownacki Bartosz
011. Mularczyk Arkadiusz
012. Rębek Jerzy
013. Rojek Józef
014. Romanek Andrzej
015. Siarka Edward
016. Szeliga Piotr
017. Woźniak Tadeusz
018. Wróbel Marzena Dorota
019. Ziobro Jan
020. Ziobro Kazimierz
021. Żaczek Jarosław
Ruch Suwerenność Narodu Polskiego – 6 głosów
lista nr 07
001. Sławomir Andrzej Zakrzewski …....................... 3 głosy
002. Dariusz Ciesielski …......................................... 1 głos
003. Zbigniew Kiluk …............................................. 2 głosy
004. Wojciech Rosa
005. Krystyna Dajnowska
006. Maryla Wichowska
007. Jan Strzeżek
Towarzystwo Kulturalne – Endecja – 5 głosów
lista nr 08
001. Maria Kuczyńska ….......................................... 4 głosy
002. Jerzy Fijałkowski
003. Agnieszka Małgorzata Orłowska ….................... 1 głos
004. Mariusz Kamil Magalski
005. Maria Agnieszka Burchacka
Mandaty uzyskali wszyscy kandydaci z wyjątkiem ostatnich dziesięciu na liście Platformy Obywatelskiej :
197. Zaremba Renata
198. Zawadzki Ryszard
199. Zdrojewski Bogdan
200. Zieliński Maciej
201. Ziemniak Wojciech
202. Ziętek Jerzy
203. Żalek Jacek
204. Żmijan Stanisław
205. Żmuda-Trzebiatowska Ewa
206. Żyliński Adam
Wskaźnik W = 0,0051 wg ,,metody Bardońskiego'', w tych wyborach, np. - liście która zdobyła 1 głos, daje 196 mandatów
Komentarz :
Zainteresowanie było duże, kilkaset osób podeszło i z zainteresowaniem wysłuchało propozycji nowej demokratycznej ordynacji wyborczej JOOW. Można też było zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów. Głosujących już było mniej (25 osób) gdyż żądaliśmy od nich podpisania zgody na udział w happeningu, zadeklarowania narodowości polskiej i wylegitymowania się dowodem osobistym.
Wskaźnik ,,W'' wg ,,metody Bardońskiego'' w naszym happeningu wyszedł ekstremalnie mały (ułamkowy) z powodu niskiej frekwencji. W normalnych wyborach przy kilku tysiącach punktów wyborczych, przy kilku tysiącach kandydatów i przy frekwencji kilkanaście milionów powinien wynieść ok. 10 000 to znaczy że lista kandydatów na jeden mandat musi zdobyć ponad 10 000 głosów a na więcej mandatów odpowiednio wielokrotność liczby wskaźnika ,,W''.
powrót: http://joow.pl/